Óravásárlás előtti jótanácsok!
...vagy, hogyan csináljunk használt órából újat,
egy pillanat alatt Kattintson a képre!

Bezár
Órák, karórák, óra szíjak széles választéka megtekinthető ide kattintva
Órák javítása, óra számlap felújítása, óra üveg készítés
Belépés

Magunkról

Tisztelt látogató.

 

Köszönjük , hogy megtisztelt bizalmával és sokszor kell az ön óráit megjavítanunk és sok óratartozékot vásárolnak tőlünk, megbízva hozzáértésünkben, tapasztalatunkban és tudásunkban. Folyamatosan bővítjük kínálatunkat.

 

 

Üzletünk 1991 óta több évtizedes szakmai múlttal áll az önök rendelkezésére ezúton is köszöntjük az interneten is vásárlóinkat. Javítunk Quartz ,mechanikus,kar,zseb valamint antik fali és asztali órákat. Szolgáltatásaink közé tartozik: szíjak,csatok szerelése, ellem csere,számlapfelújítás,tok-és csat krómozás,aranyozás,óraüveg készítése és polírozása,tokok, csatok polírozása.

Vállaljuk még márkás órákhoz alkatrészek,szíjak,csatok és elemek beszerzését (például: Casio,Certina,Police stb.) a teljesség igénye nélkül. Kérem szíves érdeklődését.

 

Tevékenységi körünk az általános órajavítás mellett kiegészül a régi illetve antik órák külső felújításával.

 

Számlapfelújítás

Ezen belül is az órafelújítás leglátványosabb részével számlapfelújítással.

 

Tokfelújítás

Arany,ezüst,acél vagy krómozott óratok felújítását is tudjuk vállalni.

Rendszeres használat mellett sérülések képződnek az óra tokján (karcok,horpadások).

Sérülések eltüntetése gyönyörű változtatásokat hozhat a felújítás során.

 

Az óra vásárlásáról néhány szó:


Az óra megvásárlása mindenképpen hosszú időre néhány évtől akár egy életre szóló döntést jelenthet. Ezért érdemes nagy figyelmet fordítani rá, hogy döntésünket később se bánjuk meg.

Első dolgunk hogy eldöntsük mit is várunk az órától.

Ha pontosságot szeretnénk akkor érdemes kvarc órát választani.

Viszont tagadhatatlan hogy az óra egy ékszer és öltöztet.
Ezért talán pénztárcánkhoz mérten legyünk igényesek.
Ha esetleg mégis mechanikus órát szeretnénk érdemes alaposabban körüljárni a kérdést. Napjainkban újra divatba jöttek.
Az úriemberek számára a karkötő és a nyaklánc mellett az órát is ékszerként használják.
A vásárlónak igen gyakran a márkanevet kell megfizetni. Igaz hogy a drágább árucikk jobb kidolgozású és általában hosszabb élettartamot takar.
A másik dolog amiért valaki a mechanikus órát választja az az hogy egy egyszerűen működését tekintve érdekesebb. Végül a pontosságról egy jól beállított mechanikus óra képes tartani az öt-tíz másodperces eltérést a pontos időtöl. Egy mechanikus óratulajdonosnak nem jelent megerőltetést hetente pontos időre állítani kedvencét hiszen addig is foglalkozhat vele, nagy előnyük, hogy nem igényelnek elemcserét de azért néhány évente érdemes őket szervizbe vinni, karbantartani, olajozni. Cserébe nem függünk semmiféle külső energiától.

Talán végezetül feltétlenül órás szaküzletben vásároljuk óránkat mivel a szaküzletekben hozzáértő, udvarias kiszolgálással fogadják a vásárlót. Garanciális problémáit is szívesen megoldják.
Azt hiszem beláthatjuk hogy hosszútávon az olcsó drága.

Használt szép régi mechanikus órákat használtcikkpiacon, antikvitás üzletekben esetleg aukciókon lehet vásárolni, persze egy szakszerű felújítás gyakran ráfér ezekre az öreg darabokra.


Az órák vízmentességéről:

Mostanában már elvárhatjuk hogy ne kelljen óráinkat megázástól, kézmosástól félteni. Ezért ehhez gumitömítéseket helyeznek el az üvegnél, a hátlapnál, a koronánál és a nyomógomboknál. A korona tömítése a legkritikusabb pont a vízállóság biztosításánál. Ez a tömítés van leggyakrabban kitéve különböző hatásoknak. Legnagyobb hátrányuk a tömítéseknek hogy gyorsan elöregednek. A hideg-melegvíz eltorzíthatja őket.

Vegyi anyagok, szárazság erősen öregíti a gumit . Ezen okok miatt érdemes évente elvinni szakszervizbe óránkat ahol a tömítéseket ellenőrzik és ha szükséges cserélik.


Órák elhelyezése, karbantartása:

Az órák kisebb nagyobb hibáinak javítását legjobb szakemberre bízni.


Az órák felhúzása és beállítása:

Ha a pontos időt akarjuk beállítani a mutatókat mindig előre tekerjük. A mutatókat soha nem szabad hátrafelé tekerni. Ütős szerkezetnél várja meg az ütést végig és csak azután tekerje tovább a mutatót.
Ha hosszabb időre megállítja az órát akkor azt lejárt állapotban tegye.